כמה קפה מותר לצרוך ביום

קפה הוא אחד המשקאות הפופולריים ביותר בעולם. הוא נצרך לעתים קרובות בגלל תכולת הקפאין שלו, מה שיכול לתת לך דחיפה אנרגטית. אבל יותר מדי קפה יכול להוביל להגברת קצב הלב, חרדה, נדודי שינה ובעיות בריאות אחרות.

כדיאטנית קלינית אני תמיד ממליצה לאנשים לצרוך 400 מיליגרם קפאין ליום (בערך 3 כוסות קפה). כל דבר מעבר לזה יכול להוביל לתופעות שליליות. ההנחיות מחמירות יותר לנשים בהריון ולאנשים הסובלים ממצבים מסוימים כמו לחץ דם גבוה או הפרעת חרדה.

קפה הוא אחד המשקאות הפופולריים ביותר באמריקה. כמעט תשעים אחוז מהאנשים שותים קפה כל יום, ויותר ממחציתם מודים ששתו ארבע כוסות ביום בממוצע. למרות שבאופן מסורתי זה נחשב למשקה לא בריא, מחקר חדש מצביע על כך שאולי יש לו כמה יתרונות בריאותיים.

יש הרבה ויכוחים על השפעות הקפה על בריאות האדם. מדענים בוחנים כל העת את היתרונות והחסרונות הבריאותיים של צריכת קפה, אבל קשה להגיע להסכמה פה אחד.

אנשים רבים שותים קפה כדי לעזור להם להישאר ערים ולעבור את היום, אבל האם זה באמת טוב בשבילך? ישנם ויכוחים רבים על השפעות הקפה על בריאות האדם. מדענים בוחנים כל הזמן את היתרונות והחסרונות הבריאותיים של צריכת קפה, אך קשה להגיע לקונצנזוס. ד"ר אברו, אחד החוקרים שפרסמו את המחקר הזה, אומר ש"עלייה בצריכת קפה עשויה להיות יתרונות בריאותיים מסוימים".

שתיית קפה מרובה עלולה לגרום לבעיות בריאותיות רבות כמו לחץ דם גבוה, נדודי שינה וחרדה. השאלה היא כמה קפה זה יותר מדי?

המינון המומלץ הוא 3 כוסות או פחות מ-400 מיליגרם ליום. מומלץ לשתות 3 כוסות או פחות מ-400 מ"ג ליום. אם תשתה יותר, יהיה קשה לישון בלילה והעור שלך עלול להתחיל להיראות קצת לא בריא.

כמה מים כדאי לשתות כל יום? מומלץ לשתות 3 כוסות או פחות מ-400 מ"ג קפאין ליום. אם תשתה יותר מזה, יהיה קשה לישון והעור שלך עלול להתחיל להיראות לא בריא.

כמו בכל מזון או משקה, קפה אינו נקי לחלוטין מסיכונים. לא מומלץ לשתות יותר מ-3-4 כוסות על בסיס יומי.

קפה הוא משקה פופולרי מאוד שאנשים רבים נהנים ממנו, אולם ישנם כמה סיכונים הקשורים אליו. לדוגמא, לא מומלץ לשתות יותר מ-3-4 כוסות ביום שכן הדבר עלול להוביל לצריכת יתר של קפאין ולסיבוכים בריאותיים נוספים.

קשה לומר כמה קפה מותר לאנשים לשתות ביום. שכן היא תלויה מאוד בסבילות האדם לקפאין, משקלו, בעיות בריאותיות, סוג הקפה שהוא שותה וכו'.

יש אנשים שיכולים לשתות 3-4 כוסות קפה ליום ללא כל בעיה. אחרים צריכים להגביל את עצמם ל-1-2 כוסות ביום כדי לא להרגיש מותשים או בגירוי יתר.

כוס קפה ממוצעת מכילה בין 95 מ"ג ל-200 מ"ג קפאין, אבל יש כאלה שיש להם עד 400 מ"ג!

זו שאלה שנשאלה על ידי אנשים רבים. ישנן דעות שונות בכל הנוגע למגבלה של צריכת קפה ליום. יש אומרים שהם יכולים לשתות קפה עד שהם מרגישים בחילה, בעוד שאחרים מאמינים שיש להגביל את זה ל-3 כוסות ביום.

התשובה לשאלה זו מורכבת מאוד ותלויה בגורמים שונים. אחד הגורמים העיקריים הוא רגישות האדם לקפאין. המשמעות היא שאנשים מסוימים עשויים להיות מסוגלים לשתות יותר קפה מאחרים ועדיין לא לחוות השפעות שליליות.

קפאין הוא ממריץ ויכול להשאיר אותך ער לאחר שהוא נצרך. הוא נמצא לעתים קרובות בקפה ולכן חשוב לדעת כמה קפה אתה צריך לשתות ביום.

צריכה יומית של שלוש כוסות קפה מבושל אינה נחשבת מוגזמת ולא תשפיע לרעה על הבריאות. למרות שככל שתשתה יותר קפאין יהיה פחות יעיל כי הגוף שלך בונה לו סבילות.

למעשה מחקר מדעי מצא כי לקפאין יש מגוון יתרונות בריאותיים. משחק תפקיד בשיפור הזיכרון, עידוד ירידה במשקל, הפחתת הסיכון לסוכרת ומחלת פרקינסון, קפה עשוי גם להאריך את חייך.

האיגוד הרפואי האמריקאי ממליץ על צריכת קפה מתונה בהתבסס על ההמלצות הבאות:

ילדים מתחת לגיל 18 לא צריכים לשתות משקאות המכילים קפאין

נשים בהריון צריכות להגביל את צריכתן ללא יותר משתי כוסות קפה ביום

אנשים מעל גיל 65, נשים בהריון ואלה שיש להם לחץ דם גבוה או בעיות לב אחרות צריכים להגביל את צריכתם לכוס אחת ביום.

ולסיכום

הקפאין בקפה יכול לעזור לך לשמור על אנרגיה וממוקדת. אבל מחקרים מראים ששתיית קפה מרובה עלולה לגרום לנדודי שינה, עצבנות, אי שקט, כאבי ראש וקלקול קיבה.

בסך הכל אומרים שקפה לא רע לנו, וכן יכול להשתלב יפה בתפריט דיאטה, אם אנחנו שותים אותו במתינות ושותים אותו בלי להוסיף חלב או סוכר. רצוי לא לחרוג מ-400 מ"ג קפאין ליום – שווה ערך לכ-3 כוסות קפה.

קפה הוא חלק מהותי משגרת הבריאות היומיומית של אנשים רבים. זה לא רק משהו לבוקר, אלא משקה שאנשים שותים לאורך היום כדי להישאר ממוקדים וערניים.

מיהם הכותבים של הגשמה?

אתר "הגשמה" מנסה לתת את הטוב ביותר שנמצא בכל תחום אפשרי, החל מכתבות כלליות על עולם העסקים ועד לדרכי ההגשמה העצמית שלנו בכל תחום שהיינו רוצים לנכס לעצמנו. בואו לקחת חלק מהגשמה. 

פוסטים אחרונים

2019 כל הזכויות שמורות לאתר הגשמה / מקודם על ידי שמול – קידום אתרים

גלילה לראש העמוד