איך הופכים לטכנאי גז היום?

כולנו מכירים היטב את גז הבישול, וכולנו עושים בו שימוש על בסיס יומי. מדובר באמצעי בישול מהיר ונגיש, זול במיוחד כאן בארץ, מזהם הרבה פחות את הסביבה, ועושה לכולנו את החיים הרבה יותר קלים. יחד עם זאת, גז הבישול יכול להוות גם סכנה של ממש בעת דליפה, ולכן חשוב להכיר את כללי הבטיחות בשימוש בו, ובעיקר לפנות לסיוע של טכנאי גז מקצועי בעת הצורך. 

איך ניתן להפוך לטכנאי גז בימינו? 

לטכנאי הגז ישנם שלושה תפקידים עיקריים:

  • בראש ובראשונה אנחנו נעזרים בשירות של טכנאי לטובת התקנה של כיריים חדשות אצלנו בבית, וחיבור שלהם למערכת הגז הכללית של המבנה. טכנאי מקצועי ידע להתקין לנו את המערכת בבטחה, ולחבר אותה בצורה בטוחה על מנת למנוע דליפות.
  • שנית, החברה אשר מספקת את שירותי הגז למבנה, שולחת אחת ל – 5 שנים טכנאי גז מוסמך על מנת לבצע בדיקות של תקינות המערכת. בבדיקה נבדקים הצינורות והתקינות שלהם והבלאי שנוצר עם השנים, תקינות המיכלים והחיבורים השונים, ולמעשה מוודאים שאין דליפה של גז. אם חלילה מאותרת דליפה כזו, תפקיד הטכנאי לטפל בה כמובן.
  • במקרה בו אנו נתקלים בדליפה חמורה של גז, ובמידה ויש ריח חריף של גז שמתפשט בחלל, חשוב מאוד לזמן טכנאי במהירות שיבוא לבדוק מה מקוד הדליפה, ויטפל בה, על מנת למנוע סכנה מיותרת. 

כל מי שמעוניין לעבוד כטכנאי גז באופן מקצועי צריך לעבור קורס הכשרה של מתקין גז רמה 1, המיועד להכשרת טכנאי שירות, עוזרים למתקיני מערכות גז, מפעילי מערכות גז, מנהלי אחזקה ונותני שירות אחרים בתחום. בתום סיום הקורס ורכישת ניסיון תפעולי בשטח ניתן להמשיך לקורס מתקין גז רמה 2, ולקבל ידע והכשרה נוספים בתחום.

מי שסיים הכשרה ברמה 2 יוכל להכיר לעומק מערכות גפ”מ שונות, להיות בקיא בתקני בטיחות, ולהתמחות בהרכבת תכניות ושרטוטים של מערכות גז ובתכנון של מערכות גז למבנים שונים. על פי החוק, מי שעבר הכשרת טכנאי גז ברמה 1 או 2, ומחזיק ברישיון של משרד התשתיות הלאומיות ומנהל הגז והדלק, רשאי לבצע עבודות הקשורות במערכת הגז.

מדוע חשוב שטכנאי גז מוסמך יבצע את עבודות הגז בבית?

אם חשבתם לרגע לנסות ולאתר או לתקן תקלות במערכת הגז באופן עצמאי, או לחבר את הכיריים החדשות שלכם למערכת הגז הכללית באופן עצמאי, ההמלצה הגורפת היא להמנע מכך.

אין ספק שטכנאי גז, שעבר הכשרות שונות ומכיר היטב את המערכת, יוכל לעבוד עם מערכת הגז המסוכנת בצורה בטוחה ויעילה, ולשמור על הבטיחות שלכם ושל משפחתכם. יחד עם זאת, טכנאי גז מקצועי לעולם יעבוד על פי התקנים. הוא לא יסכן את בטיחותו ואת בטיחותכם, לא ירצה להסתכן בשלילת הרישיון שלו כטכנאי גז, וידע ויכיר את הציוד המתאים על מנת לבצע את העבודה בצורה יעילה ובטוחה.

השאירו לנו תגובה לפוסט

מיהם הכותבים של הגשמה?

אתר "הגשמה" מנסה לתת את הטוב ביותר שנמצא בכל תחום אפשרי, החל מכתבות כלליות על עולם העסקים ועד לדרכי ההגשמה העצמית שלנו בכל תחום שהיינו רוצים לנכס לעצמנו. בואו לקחת חלק מהגשמה. 

פוסטים אחרונים

2019 כל הזכויות שמורות לאתר הגשמה / מקודם על ידי שמול – קידום אתרים

גלילה לראש העמוד