להגשים את עצמך בלי התמכרויות לחומרים זרים

גם אתה יכול להגשים את עצמך, ואתה לא חייב את ההתמכרויות שסיגלת לעצמך במהלך השנים. ייתכן שאתה מעשן סמים קלים בכל בוקר, אולי בכלל מכור להימורים, משככי כאבים, אלכוהול ועוד. ככה או ככה, אפשר להיפטר מההתמכרויות. הנה כמה דגשים שאולי לא חשבתם עליהם בנוגע להתמכרויות:

צריך לעבור אמנם מסע, וייתכן שהוא לא יהיה פשוט, אבל בסופו של דבר, הוא יהיה שווה כל צעד שעשית בדרך שלך. דבר ראשון שאתה צריך לדעת הוא, שרבים וטובים כמוך מתמודדים עם הנושא של התמכרויות. אמנם זה לא נחשב נושא בעייתי, אבל תתפלא לגלות שגם קנאביס לעיתים גורם לאנשים להתמכר אליו. בעוד שחלק מהאנשים מתמכרים רגשית לעישון עצמו ולתחושת ה-"סוטול", אנשים אחרים מתמכרים דווקא לצורת העישון, כלומר שיטת העישון.

התמכרויות, בריחה רגשית ולעיתים אפילו פיזית

רגע לפני שנדבר על גמילה מכדורים או ממשככי כאבים, הימורים וכו', חשוב גם לדבר על הדרך שבה אנשים צורכים סמים. בפועל, אנשים מתמכרים לא רק לתחושת הסם עצמה, אלא גם לדרך והאופן של צריכת הסמים.

למשל, במקרים בהם אנשים מעשנים קנאביס באמצעות "בנגים", ומתמכרים לתחושה של כמות העשן הגדולה החודרת לגופם. בסופו של יום, מה כולנו בעצם רוצים מעצמנו? אנחנו רוצים להגשים את עצמנו. אנחנו רוצים הגשמה כלכלית, חברתית, הגמה נפשית ורגשית, משפחתית וכו'. ומה בעצם מספקים לנו חומרים זרים? חומרים זרים מספקים לנו את היכולת "לברוח" מבחינה רגשית, לעיתים גם ממש פיזית (במקרה של סמים קשים שגורמים לניתוק האדם מהסביבה).

מה יותר ממכר, כדורים או סמים ואלכוהול?

קשה לענות על כך ולתת תשובה חד משמעית, מכיוון שכל אחד ואחת מאיתנו מגיבים אחרת לחומרים זרים. בעוד שחלק מהאנשים צריכים לעבור גמילה מכדורים או משככי כאבים בעקבות התמכרות, חלק אחר מהנשים בכלל לא יגלה סממני התמכרות לחומרים אלו.

וככה גם רלוונטי לגבי הימורים, סמים קלים וקשים, אלכוהול, שופינג ועוד. מאחר שכל אחד מאיתנו מגיב אחרת לחומרים זרים וכל מיני פקטורים, יהיה חשוב להיעזר בתמיכה אישית של מכון גמילה מהתמכרויות. במכון הגמילה, תיבנה עבורכם תוכנית גמילה אישית לפי הצרכים שלכם.

האם גמילה מהתמכרויות מצריכה אשפוז?

בעוד שבחלק מהמקרים אנשים יצטרכו להתאשפז יומית עבור גמילה מהתמכרויות, חלק אחר מהאנשים יצטרך להתאשפז באופן מלא בכדי להיגמל מסמים, אלכוהול, כדורים וכו'. תהליך גמילה מכדורים או מסמים, הוא תהליך שעשוי להיות לא פשוט, בלשון המעטה.

אבל אם יש לכם את התמיכה הנכונה, אתם יכולים לצלוח את התהליך הזה ולהתחיל דף חלק וחדש. תהליך הגמילה מצריך ליווי אישי, תמיכה קבועה ומקצועית, טיפולים שונים ועוד. כשאתם מעוניינים לקבל את כל אלו תחת קורת גג אחת, התשובה עבורכם היא בד"כ מכון גמילה מכדורים והתמכרויות שונות. בעוד שיש מכונים מומלצים כמו ניקה ישראל (גמילה מהתמכרויות), יש גם מכוני גמילה אחרים ברחבי הארץ שיכולים לסייע לכם. השלב הכי חשוב הוא, השלב ההתחלתי של הכרה עצמית בבעיה. ואם הגעתם עד לכאן בקריאה, כנראה שאתם מוכנים להתקדם לשלב הבא של חייכם, השלב הנקי מהתמכרויות.

מיהם הכותבים של הגשמה?

אתר "הגשמה" מנסה לתת את הטוב ביותר שנמצא בכל תחום אפשרי, החל מכתבות כלליות על עולם העסקים ועד לדרכי ההגשמה העצמית שלנו בכל תחום שהיינו רוצים לנכס לעצמנו. בואו לקחת חלק מהגשמה. 

פוסטים אחרונים

2019 כל הזכויות שמורות לאתר הגשמה / מקודם על ידי שמול – קידום אתרים

גלילה לראש העמוד