הגשמה מקצועית ואישית בתפקידי ניהול – איך עושים את זה?

לימודי פסיכותרפיה

עבור רבים, להיות מנהל זה להרוויח שכר יפה ומכובד, אבל המנהלים עצמם יודעים שלהיות מנהל זה הרבה מעבר לכך ובמרבית המקרים, שכר לא יכול לפצות על ההשקעה הרגשית, האישית והפיזית של המנהל בתפקידו. ניהול הוא מקצוע מאתגר מאוד, שמשלב בתוכו את כל ההיבטים בניהול ארגון – אנשים, כספים, תהליכים, לוגיסטיקה וכן הלאה ובמיוחד, עטוף במעטפת של בחינה מתמדת ועמידה ביעדים. בתנאים אלה, לא באמת ניתן לשרוד רק בזכות שכר יפה ומכובד. במקרים אלה, חייב המנהל להרגיש שהוא מגשים את עצמו בתוך תפקידו ועל כך מסבירים בשורות הבאות המומחים של חברת go-up, המספקת ייעוץ ניהולי ואסטרטגי למנהלים בחברה החרדית.

הגשמה דרך ידע

ניהול הוא בהחלט עניין של יכולות אישיות ואופי אישי. יחד עם זאת, הגשמה מקצועית ואישית בתחום הניהול היא בעיקרה גם עניין של ידע. למנהלים מסוימים יכול להיות טאצ' לאנשים. אחרים מגיעים עם יכולות גבוהות יותר בתחום הטכנולוגיה ואחרים מגיעים עם רקע וניסיון בניהול לוגיסטי. מנהל בתפקוד מלא, חייב לשלוט בכל אלה במקביל ולשם כך עליו להכיר את התחומים השונים, להיות מסוגל לקבל בכל אחד מהם החלטות בזמן אמת ובעיקר להאציל סמכויות ולהיעזר בכוח האדם העומד לרשותו. אי עמידה במציאות תובענית זו, מובילה בדרך כלל לאובדן שליטה מוחלט ולשרשרת של תקלות, שפוגעות לא רק בארגון ובעסק, אלא גם במנהל עצמו. הגשמה מקצועית בתפקידי ניהול מחייבת על כן, רכישת ידע ויכולות ניהול מעבר לכישרון האישי ולסגולות האופי הניהוליות האישיות.

איך עושים את זה?

ובכן, אחת ההבנות החשובות לכל אדם ובמיוחד לכל איש מקצוע בתפקיד ניהולי היא, שתהליך הלימוד לעולם אינו נגמר. לאורך כל חיינו אנחנו לומדים עוד ועוד דברים ועוד ועוד דרכים להתנהל בצורה נכונה ויעילה יותר, הן בתחומים האישיים והן בתחומים המקצועיים בחיינו. הגשמה מקצועית ואישית בתפקידי ניהול, על פי go-up, מתחילה בתהליך מסודר של רכישת יכולות וליווי אישי של המנהל בזמן אמת. בחברת go-up עושים זאת באמצעות קורסי מנהלים בהם לומדים המנהלים על ערכי מצוינות, פיתוח אישיות ניהולית חזקה, פיתוח והשתלבות בתרבות הארגונית ופיתוח חשיבה ניהולית מתקדמת. בחברה מסייעים למנהלים גם באימוץ טכנולוגיות ניהוליות מתקדמות, המסייעות למנהל לנהל את המערכת עליה הוא מופקד. לוח פגישות דיגיטלי הוא אחד הכלים הנפוצים בהיבט זה וכל מנהל יודע עד כמה הוא יכול לסייע בתכנון סדר היום והבטחת ביצוע כל הפעולות הנדרשות עם תזכורות והתראות נדרשות, אלא שמדובר בכלי אחד מיני כלים רבים, שיכולים לסייע מאוד למנהל בתפקידו.

לבסוף, כפי שמקפידים לעשות עבור כל מנהל המשתתף בתכנית ההכשרה של go-up, נדרש גם ליווי של המנהל בזמן אמת. ליווי שלכל אורכו נערכים מפגשי ייעוץ במסגרתם מסייעים המומחים בגו-אפ למנהלים להתמודד עם אתגרים בזמן אמת, כחלק מהתהליך הלימודי. בסופו של דבר, הגשמה היא תוצאה שנבנית באמצעות תהליך מסודר ועל סמך עקרונות מקצועיים. הישענות על אופי אישי וכישורים אישיים יכולה ליצור קשיים רבים ולפגוע בארגון, במנהל ובעובדים. בחברת go-up ההמלצה היא חד משמעית: הגשמה מקצועית ואישית למנהלים באמצעות רכישת ידע ויכולות בתהליך מסודר ומובנה.

מיהם הכותבים של הגשמה?

אתר "הגשמה" מנסה לתת את הטוב ביותר שנמצא בכל תחום אפשרי, החל מכתבות כלליות על עולם העסקים ועד לדרכי ההגשמה העצמית שלנו בכל תחום שהיינו רוצים לנכס לעצמנו. בואו לקחת חלק מהגשמה. 

פוסטים אחרונים

2019 כל הזכויות שמורות לאתר הגשמה / מקודם על ידי שמול – קידום אתרים

גלילה לראש העמוד