הדת כמקור להגשמה אישית: כך תתחילו לשמור מצוות

הדת היהודית היא אחת מהדתות הוותיקות והמסורתיות ביותר שקיימות כיום בעולם. במשך אלפי שנים יהודים מתפללים לאורך כל שעות היום, מתוך אמונה שלמה בבורא עולם ומרוויחים את הסיפוק העצמי הטוב ביותר שהם יכולים לחשוב עליו. יחד עם זאת, לאורך השנים התפתחו כמה וכמה זרמים ביהדות, כאשר חלק ניכר מהיהודים כיום מגדירים את עצמם יהודים חילונים, שלא שומרים מצוות. אבל, גם אם אתם לא שומרים מצוות היום, אבל רוצים לחזור לתלם ולהגשים את עצמכם מבחינה רוחנית – הדרך היא יחסית קלה ונוחה. אתם יכולים להתחיל בפעולות יומיומיות פשוטות, שיקרבו אתכם עוד יותר לאמונה ומשם אתם עולים על דרך המלך לקראת תרי"ג מצוות. אז איך תתחילו לשמור מצוות? אספנו בעבורכם מידע בנושא.

ארבע דרכים נגישות להתחיל לשמור מצוות

כדי לאפשר לכם לשמור מצוות באופן עקבי, מומלץ מאוד להתחיל בארבע פעולות, קלות, נגישות ומאוד חשובות בדת היהודית:

  1. ברכת המזון – לאחר כל ארוחה יהודי שומר מצוות עוצר לרגע את מהלך היום העמוס לטובת ברכת מזונות. אם אתם רוצים להתחיל בתהליך התקרבות לדת, בכל יום, אחרי האוכל קראו ברכת המזון, והמשיכו לשאר הפעילויות הרגילות שלכם.
  2. ברכת "אשר יצר" – ברכה זו נועדה להודות לשם על התפקוד התקין והבריא של מערכות הגוף. הברכה הנאמרת לאחר שטיפת הידיים בכל פעם שאתם יוצאים מהשירותים, והיא יכולה להיות צעד נוסף לקראת הגשמה עצמית. הודיה מקרב הלב היא חלק חשוב מאוד בתפיסת המשמעות בחיים, ובהחלט ניתן ליצור תחושה של הודיה בכל יום.
  3. הנחת תפילין – הנחת תפילין היא אחד מהסממנים היהודיים הבולטים ביותר. בכל בוקר, חייב כל גבר בר מצווה להניח תפילין ולומר את תפילת השחרית. לסדר הנחת תפילין כמו גם לברכות שמתלוות, יש משמעות והן יכולות לעזור לכם ליצור שגרת ברכות קבועה והרגל להמשך החיים.
  4. שבת מנוחה – כל יהודי שומר מצוות יכול לומר לכם בפה מלא כי החלק הטוב ביותר של השבוע הוא יום שבת. האפשרות להתנתק מכל צרות ימי החול ולהיות עם בני המשפחה בשקט, היא כל כך ממכרת וחיובית והיא בהחלט עשויה לקרב אתכם לדת ולעצמכם.

מתקרבים לדת – מוצאים את השקט הפנימי

אם בעבר יהודי שומר מצוות, עשה זאת רק בגלל שמדובר בציווי אלוקי, היום ישנם גם הסברים נוספים לשמירת המצוות. בדיוק כמו ההנאה שאתם יכולים להפיק משבת קודש, גם כאשר אתם מתפללים ומנסים להגיע לכל תרי"ג מצוות, אתם זוכים לקבל שקט פנימי והתקרבות לאל. לאחר תקופה קצרה של הסתגלות למצב החדש, אתם תגלו שקל מאוד לשמור מצוות, ושזו אפילו הנאה גדולה הרבה יותר ממה שחשבתם. כך תקבלו את הגמול האישי שלכם בדמות שקט פנימי, מקור אמונה וגם הכרה באל עליון שנמצא שם להכווין אתכם לאורך החיים.

השאירו לנו תגובה לפוסט

מיהם הכותבים של הגשמה?

אתר "הגשמה" מנסה לתת את הטוב ביותר שנמצא בכל תחום אפשרי, החל מכתבות כלליות על עולם העסקים ועד לדרכי ההגשמה העצמית שלנו בכל תחום שהיינו רוצים לנכס לעצמנו. בואו לקחת חלק מהגשמה. 

פוסטים אחרונים

2019 כל הזכויות שמורות לאתר הגשמה / מקודם על ידי שמול – קידום אתרים

גלילה לראש העמוד